Suurim kalasaak

Suvise kalapüügi kohta pole siin eriti miskit kirjutada – käisime Aarega mitmeid kordi kalal nii päeval kui öösel. Võib julgelt öelda, et iga kord tulime tagasi mingi saagiga. Ja uus suitsuahi sai ilusti tööd teha selle kalasaagi küpsetamisel. Viimasel ajal oli suurimaks saagiks ikka ja jälle haug – seda nii järel vedamise kui ka landi loopimise teel püütuna.

Üks kurb tõdemus jäi sellest suvest küll – latikasaak jäi kesiseks. Saime küll mõned latikad, aga enamasti olid need väikesed. Seega latikas sel aastal lihtsalt ei võtnud.

Aga sügis oli sel aastal soe ja seega saime rahulikult kaua Emajõe peal käia – ikka ja jälle öösiti, sest sügisel ju angerjas jälle liikumas ja luts pistab ka nina välja.
Loe edasi “Suurim kalasaak”

Kalahooaja alustuseks

Sellest hooajast alates võtan kalastushobi natuke tõsisemalt. Selleks sai tegelikult juba märtsi keskel muretsetud harrastuspüügiõigus ehk püügiõigus (see tavaline, mida igaüks vajab, kui ei püüa ühe käsiõngega veekogu kaldast). Kokkuhoiu mõttes sai püügiõigus ostetud terveks aastaks; seega kehtib see koguni järgmise aasta jääpüügini välja – eks siis saab uue õiguse osta.
Loe edasi “Kalahooaja alustuseks”